متخصصان بهداشتى هشدار دادند، بحران چاقى سبب افزایش احتمال ابتلا به سنگ کلیه می شود. 
   
به گزارش واحد مرکزی خبر، روزنامه دیلى تلگراف نوشت، متخصصان و پزشکان می گویند ، یکى از عوامل اصلى سنگ کلیه رژیم غذایى فرد و نحوه تغذیه اوست و با معضل در حال گسترش چاقى هم مرتبط است. 

به گفته آنها خوردن مقادیر زیادى پروتئین و نمک باعث افزایش سطح موادى می شود که از طریق کلیه ها دفع می گردد و در موارد زیادى هم منجر به ابتلا شخص به سنگ کلیه می شود. 
افراد چاق در معرض بیمارى دیابت نوع دوم هم قرار دارند.
منبع : عصر ایران


دسته ها : پزشکی
سه شنبه چهارم 1 1388
تحقیقات نشان داده بادام زمینی به دلیل دارا بودن نوع خاصی از پروتئین مانع از بروز بیماریهای قلبی می شود. 

به گزارش مهر به نقل از پایگاه اینترنتی نچرال نیوز، نتایج آزمایش دانشمندان نشان می دهد این پروتئین به بهبود عملکرد قلب کمک کرده و مانع از اختلالات و بیماریهای قلبی می شود. 

بسیاری افراد تصور می کنند بادام زمینی به دلیل دارا بودن اسیدهای چرب فقط برای کودکان مفید است در صورتی که فواید خاص آن برای بزرگسالان نیز مورد تایید قرار گرفته است. 

 محققان تعدادی از افراد را به چهار گروه تقسیم کرده اند و برای مدت شش ماه برنامه غذایی خاصی به هر گروه دادند. در تمامی گروهها این برنامه غذایی شامل مقادیر نسبتا مشابهی از هیدرات کربن- پروتئین و چربی بود. در سه گروه از چهار گروه به ترتیب روغن بادام زمینی – آرد بادام زمینی و بادام زمینی بدون پوست در برنامه غذایی داوطلبین وجود داشت. 

پس ازشش ماه در سه گروهی که ترکیبات بادام زمینی را مصرف کرده بودند کلسترول " بد " به طور قابل ملاحظه ای کاهش یافته بود و کلسترول خوب نیز تقریباً ثابت مانده بود. 
نتایج این تحقیقات همچنین نشان می داد که مصرف بادام زمینی در میان مبتلایان به دیابت که بیشتر در معرض بیماریهای قلبی هستند نیز احتمال بروز بیماری را تا 25 درصد کاهش داده است. 
 
منبع : عصر ایران


دسته ها : پزشکی
سه شنبه چهارم 1 1388
کدامیک را سوار می‌کنید ؟!
 
 
یک شرکت بزرگ قصد استخدام تنها یک نفر را داشت. بدین منظور آزمونی برگزار کرد که تنها یک پرسش داشت. پرسش این بود :
شما در یک شب طوفانی سرد در حال رانندگی از خیابانی هستید. از جلوی یک ایستگاه اتوبوس در حال عبور کردن هستید. سه نفر داخل ایستگاه منتظر اتوبوس هستند. یک پیرزن که در حال مرگ است. یک پزشک که قبلاً جان شما را نجات داده است. یک خانم/آقا که در رویاهایتان خیال ازدواج با او را دارید. شما می‌توانید تنها یکی از این سه نفر را برای سوار نمودن بر گزینید. کدامیک را انتخاب خواهید کرد؟ دلیل خود را بطور کامل شرح دهید :
 
 
پیش از اینکه ادامه حکایت را بخوانید شما نیز کمی فکر کنید ... 
  

  
..........

..........

........

.......

......

.....

.....

...

..
 
قاعدتاً این آزمون نمی‌تواند نوعی تست شخصیت باشد زیرا هر پاسخی دلیل خاص خودش را دارد.
پیرزن در حال مرگ است، شما باید ابتدا او را نجات دهید. هر چند او خیلی پیر است و به هر حال خواهد مرد.
شما باید پزشک را سوار کنید. زیرا قبلاً او جان شما را نجات داده و این فرصتی است که می‌توانید جبران کنید. اما شاید هم بتوانید بعداً جبران کنید.
شما باید شخص مورد علاقه‌تان را سوار کنید زیرا اگر این فرصت را از دست دهید ممکن است هرگز قادر نباشید مثل او را پیدا کنید.

از دویست نفری که در این آزمون شرکت کردند، تنها شخصی که استخدام شد دلیلی برای پاسخ خود نداد. او نوشته بود : 

سوئیچ ماشین را به پزشک می‌دهم تا پیرزن را به بیمارستان برساند و خودم به همراه همسر رویاهایم متحمل طوفان شده و منتظر اتوبوس می‌مانیم.

پاسخی زیبا و سرشار از متانتی که ارائه شد گویای بهترین پاسخ است و مسلما همه می‌پذیرند که پاسخ فوق بهترین پاسخ است، اما هیچکس در ابتدا به این پاسخ فکر نمی‌کند. چرا؟
زیرا ما هرگز نمی‌خواهیم داشته‌ها و مزیت‌های خودمان را (ماشین) (قدرت) (موقعیت) از دست بدهیم. اگر قادر باشیم خودخواهی‌ها، محدودیت ها و مزیت‌های خود را از خود دور کرده یا ببخشیم گاهی اوقات می‌توانیم چیزهای بهتری بدست بیاوریم. 
تحلیل فوق را می‌توانیم در یک چارچوب علمی‌تر نیز شرح دهیم: در انواع رویکردهای تفکر، یکی از انواع تفکر خلاق، تفکر جانبی است که در مقابل تفکر عمودی یا سنتی قرار می‌گیرد. در تفکر سنتی، فرد عمدتاً از منطق، در چارچوب مفروضات و محدودیت‌های محیطی خود، استفاده می‌کند و قادر نمی‌گردد از زوایای دیگر محیط و اوضاع اطراف خود را تحلیل کند. تفکر جانبی سعی می‌کند به افراد یاد دهد که در تفکر و حل مسائل، سنت شکنی کرده، مفروضات و محدودیت ها را کنار گذاشته، و از زوایای دیگری و با ابزاری به غیر از منطق عددی و حسابی به مسائل نگاه کنند. 
در تحلیل فوق اشاره شد اگر قادر باشیم مزیت‌های خود را ببخشیم می‌توانیم چیزهای بهتری بدست بیاوریم. شاید خیلی از پاسخ‌دهندگان به این پرسش، قلباً رضایت داشته باشند که ماشین خود را ببخشند تا همسر رویاهای خود را به دست آورند. بنابراین چه چیزی باعث می‌شود نتوانند آن پاسخ خاص را ارائه کنند. دلیل آن این است که به صورت جانبی تفکر نمی‌کنند. یعنی محدودیت ها و مفروضات معمول را کنار نمی‌گذارند. اکثریت شرکت‌کنندگان خود را در این چارچوب می‌بینند که باید یک نفر را سوار کنند و از این زاویه که می‌توانند خود راننده نبوده و بیرون ماشین باشند، درباره پاسخ فکر نکرده‌اند


سه شنبه چهارم 1 1388
انسان همواره در جهت رفع نیازهای خود دست به ابداعات جالبی زده است. یکی از مهم‌ترین نیازهای انسان اولیه، نیاز به شمارش و محاسبه مایملکش بوده است. این موضوع باعث شد تا ابتدا، انگشتان دست، سنگریزه‌ها، چوب خط و سپس چرتکه و ماشین‌حساب و امروزه هم کامپیوتر را برای رفع این نیاز به کار گیرد. اولین وسیله شمارش که توسط بشر اختراع شد چرتکه بودکه در چین اختراع شد. پس از آن نیاز به ابزارهای محاسباتی سریع احساس می‌شد و به تدریج این ابزارها اختراع شدند. اولین بار ویلهلم شیکهارد استاد ریاضی در آلمان در سال ۱۶۲۳ میلادی یک ماشین‌حساب را طراحی ‌کرد. سپس در سال ۱۶۴۲ بلز پاسکال ماشینی را برای انجام عمل جمع اختراع کرد. ماشین‌حساب پاسکال توسط یک ریاضیدان آلمانی به نام لایب نیتز تکمیل شد و اعمال ضرب و تقسیم به آن اضافه شد. سیر تکاملی ماشین حساب‌ها تا به امروز ادامه داشته و هم اکنون ماشین‌حساب‌های دقیق الکترونیکی قادر به انجام اکثر محاسبات پیچیده می‌باشند. ساخت ماشین‌حساب ایده ساخت کامپیوتر را در ذهن بشر بوجود آورد. تصور اولیه اکثر مردم این بود که کامپیوترها هم مانند ماشین‌حساب فقط وسیله‌ای برای انجام محاسبات طولانی و پیچیده هستند. اما گذشت زمان خدمات ارزنده آنها به جوامع بشری را آشکار ساخته است. با وجود این کامپیوترها هم آنچه را مردم در ابتدا از آنان توقع داشتند فراموش نکردند. با ورود اولین نسخه‌های Windows به بازار برنامه ماشین‌حساب‌ هم به همراه آنها ارایه شد.
هم اکنون هر زمان که بخواهید به راحتی می‌توانید برای انجام محاسبات مورد نظرتان، ‌به جای استفاده از ماشین‌حساب‌دستی که در میزکارتان قراردارد، از برنامه ماشین حساب موجود در Windows استفاده کنید. ماشین حساب شاید قویترین برنامه محاسباتی سیستم‌عامل نباشد، ولی توانایی فوق‌العاده آن در انجام محاسبات ساده و پیچیده آن هم به صورتی آسان و مناسب، بسیار مفید وغیر قابل انکار است. به علاوه شما می‌توانید این برنامه را به صورت همزمان در کنار برنامه‌های دیگر استفاده کنید. برای دسترسی سریع و آسان به برنامه ماشین حساب می‌توانید آنرا باز نگه داشته و به قسمت نوار وظیفه(Taskbar) منتقل کنید.
ـ توجه: کلیه‌ی تصاویر ماشین‌حساب از محیط Win ۹۵ گرفته شده است.
●سیستم ‌عامل MS-DOS ۶.۲۲
اگر کامپیوتر شما از این سیستم‌عامل استفاده می‌کند بهتر است به سراغ ماشین‌حساب دستی‌تان بروید. زیرا برنامه‌ماشین‌حساب در این سیستم‌عامل موجود نیست.
●برنامه Windows ۳.۱
برنامه ماشین‌حساب درWin ۳.۱ موجود می‌باشد اما شما می‌توانید آن را نصب نکنید و یا این که اگر نصب شده است آن را حذف نمایید و یا برنامه ماشین‌حساب دیگری را تهیه کرده و آن را نصب کنید. روی هم رفته ویژگی‌های موجود در برنامه ماشین‌حساب Win ۳.۱ برای رفع نیازها و راضی کردن کاربران کافی می‌باشد. برای دسترسی به برنامه ماشین‌حساب در برنامه Windows ۳.۱، در قــســمــت Program Manager شــمـایـــل Accessories را انتخاب کرده و سپس روی شمایل Calculator دوبار کلیک کنید. پنجره ماشین‌حساب که دارای زمینه سفید رنگی است روی صفحه ظاهر می‌شود. این پنجره شامل دکمه‌هایی با رنگ‌های مختلف می‌باشد که هر یک از آنها نشان دهنده عمل خاصی می‌باشند. اعداد و انجام محاسبات می‌توانید از صفحه کلید یا Mouse استفاده کنید. استفاده از موس باعث می‌شود که بتوانید به‌راحتی عدد و یا عمل موردنظر خود را انتخاب کنید اما باعث کاهش سرعت نیز می‌شود. برای استفاده از صفحه‌کلید باید کلید Numlock را که در روی صفحه‌کلید واقع است بفشارید تا یک چراغ LED کوچک که ممکن است سبز و یا قرمز رنگ باشد در قسمت پایین این کلید روشن شود.
روشن بودن این چراغ نشان دهنده فعال بودن کلید Numlock است. با فعال بودن این کلید شما می‌توانید از کلیدهایی که عموما" در سمت راست صفحه‌کلید قرار دارند (Key Pad) جهت وارد کردن اعداد و انجام محاسبات استفاده کنید؛ همچنین می‌توانید از کلیدهای عددی که در بالای صفحه‌کلید قرار دارند برای این کار استفاده کنید. در مجموع ۱۳ رقم را می‌توانید روی صفحه‌نمایش ماشین‌حساب وارد کنید.در اکثر موارد،‌به راحتی با استفاده از مجموعه کلیدهای عددی Key Pad)) می‌توانید محاسبات موردنظر را انجام دهید. اما بهتر است که برای استفاده بهتر ومفیدتر از ماشین‌حساب و انجام یکسری عملیات پیچیده‌تر ترکیب بعضی از کلیدها را نیز به خاطر بسپارید به عنوان مثال دکمه C ماشین‌حساب که برای پاک کردن محاسبات انجام شده به کار می‌رود معادل کلید ESC روی صفحه‌کلید می‌باشد.
کلید DELETE روی صفحه‌کلید معادل دکمه CE در ماشین‌حساب می‌باشد. کلید CTRL-M که معادل دکمه MS روی ماشین‌حساب می‌باشد، عدد نشان داده شده در صفحه‌نمایش را در حافظه ماشین‌حساب ذخیره می‌کند. هر زمان که از این کلید استفاده کنید داخل مربع خالی که درسمت چپ ماشین‌حساب و در زیر صفحه‌نمایش قرار دارد حرف M نمایان خواهد شد. هر زمان که نیاز داشتید از این عدد در محاسبات بعدی خود استفاده کنید از دکمهR که معادل کلیدهای CTRL-R روی صفحه‌کلید می‌باشد استفاده کنید. دکمه MC حافظه کامپیوتر را پاک می‌کند. این دکمه معادل کلیدهای CTRL-L روی صفحه‌کلید است. با پاک شدن عدد از حافظه کامپیوتر، حرفM نیز از داخل مربع مذکور حذف می‌شود. کلیدهای CTRL-P که معادل دکمه M+ روی ماشین حساب هستند، عدد نشان داده شده در صفحه‌نمایش را به عددی که در حافظه کامپیوتر ذخیره شده است اضافه می‌کنند.
کلید R معادل دکمه است که معکوس عدد نشان داده شده در صفحه‌نمایش را محاسبه می‌کند. به عنوان مثال معکوس عدد ۴،۲۵/۰ و معکوس عدد ۸ ، ۱۲۵/۰ می‌باشد.
● ماشین‌حساب علمی و ماشین‌حساب استاندارد
برای انجام محاسبات برنامه ماشین‌حساب Windows ، دو نوع ماشین‌حساب رادر اختیار شما قرار می‌دهد. ماشین‌حساب علمی و ماشین‌حساب استاندارد. ماشین‌حساب استاندارد بیشتر برای انجام عملیات ساده ریاضی مورد استفاده قرار می‌گیرد.
ماشین‌حساب علمی دارای یکسری عملیات پیشرفته و اضافه بر اعمال ساده ریاضی مانند عملیات مثلثاتی، لگاریتم، عملیات آماری و... می‌باشد. هنگام استفاده از ماشین‌حساب، به صورت پیش فرض، نوع استاندارد آن اجرا می‌شود. شما می‌توانید آن را به دلخواه به ماشین‌حساب علمی تغییر دهید. برای تغییر از یک مدل به مدل دیگر ماشین‌حساب، از گزینه View که در منوی بالای صفحه‌نمایش قرار دارد استفاده کنید. یک لیست با ۲ انتخاب به شما نشان داده می‌شود. می‌توانید با کلیک کردن روی یکی از آنها نوع ماشین‌حساب را تغییر دهید.
در این مقاله چند مثال ساده برای استفاده از هر دونوع ماشین‌حساب را ذکر می‌کنیم. (این تمرینات در Win۹۵ انجام شده‌اند)
برای شروع برنامه ماشین‌حساب را اجرا کرده، نوع استاندارد آن را انتخاب کنید. ابتدا یک مثال ساده برای انجام عمل ضرب را تمرین می‌کنیم.
▪ عمل ضرب:
روی اعداد ۱،۴،۶ کلیک کنید تا عدد ۱۴۶ روی صفحه نمایش ماشین‌حساب نشان داده شود. روی علامت و سپس روی عدد دلخواهی مانند ۳ کلیک کنید. در آخر روی علامت تساوی کلیک کنید عدد ۴۳۸ به عنوان نتیجه محاسبه روی صفحه‌نمایش مشاهده خواهد شد. برای محاسبه درصد، یک عدد مانند ۲۰۰۰ را روی صفحه‌نمایش تایپ کنید. پس از آن روی کلید * کلیک کنید و سپس عددی مانند ۴۰ را روی صفحه نمایش تایپ کنید. برای انجام عمل درصدگیری روی علامت% کلیک کنید. این عمل ۴۰درصد عدد ۲۰۰۰ را برای شما محاسبه نموده و روی صفحه‌نمایش نشان می‌دهد.
▪ عمل تفریق:
به عنوان مثال می‌خواهید عدد ۱۲ را از عدد ۳۰ کم کنید. عدد ۱۲ را روی صفحه‌نمایش نشان دهید. روی دکمه کلیک کنید تا عدد ۱۲ به عدد ۱۲- تبدیل شود سپس روی علامت + کلیک کنید و عدد ۳۰ را وارد کنید. پس از کلیک کردن روی علامت تساوی عدد ۱۸ به شما نشان داده می‌شود.
می‌توانستید عمل تفریق را به این صورت که ابتدا عدد ۳۰ را وارد کنید و سپس علامت - و بعد هم عدد ۱۲ را وارد کنید نیز انجام دهید ولی راه اول سرعت انجام محاسبه شما را زیاد می‌کند. مخصوصا" زمانی که شما عددی را از محاسبات قبلی خود به دست آورده‌اید و می‌خواهید آن را از عدد دیگری کم کنید، در این صورت دیگر لازم نیست که صفحه‌نمایش را پاک کنید و عمل تفریق را از ابتدا انجام دهید. فقط کافی است علامت عدد به دست آمده را عوض کنید و بعد ادامه عمل تفریق را انجام دهید.
برای انجام بعضی از محاسبات مانند محاسبه معیار، میانگین و... باید بتوانید به طور هم‌زمان چندین عدد را وارد ماشین‌حساب کنید. در حالت عادی در هر زمان فقط می‌توانید یک عدد را وارد کرده و محاسبات خود را روی آن عدد انجام دهید ولی با استفاده از Statistics BOX می‌توانید یک سری از مقادیر را وارد ماشین‌حساب کنید. برای استفاده از Statistics BOX باید از ابتدا ماشین‌حساب علمی را اجرا کرد.
برای شروع کار ابتدا گزینه Dec را از قسمت مربوط به انتخاب سیستم عددی(مبناها) موردنظر انتخاب کنید (ماشین‌حساب علمی قابلیت محاسبه در ۴ مبنای دهدهی، باینری، هگزا و اکتال را دارد) روی دکمه Cکلیک کنید تا تمام مقادیر موجود در صفحه‌نمایش پاک شود. عددی مانند ۱۰ را وارد کنید. اگر روی Sta کلیک کنید صفحه‌نمایش آماری روی صفحه ماشین‌حساب ظاهر می‌شود.
تا پیش از فشردن کلید Dat این کادر خالی است پس از فشردن این کلید عدد ۱۰ به Statistics Box اضافه می‌شود و دوباره به برنامه ماشین‌حساب بر می‌گردید. در صورت لزوم اعداد دیگری را هم به کادر اضافه کنید، فقط بعد از وارد کردن هر عدد روی صفحه‌نمایش ماشین‌حساب کلیدهای Sta , Dat را فشار دهید.
فرض کنید اعداد ۱۰،۲۰،۳۰،۴۰،۵۰ را به طریق ذکر شده وارد این کادر کردید. پس از وارد کردن تعداد اعداد دلخواه روی Sta و سپس روی Ave کلیک کنید تا مقدار میانگین اعداد ذکر شده را روی صفحه‌نمایش مشاهده کنید. اگر روی SUM کلیک کنید مجموع مقادیر وارد شده را در صفحه نمایش مشاهده خواهید کرد. در پایین کادر آماری تعداد اعداد انتخاب شده به صورت n=(X) نشان داده می‌شود. در اینجا شما ۵=n را مشاهده خواهید کرد.
کادر ارتباطی Statistics Box دارای ۴ دکمه فرمانی CAD,CD,LOAD,RET می‌باشد. فشردن دکمه RET باعث به حداقل رسیدن کادر آماری و بازگشت به صفحه‌نمایش می‌شود. دکمه LOAD عدد انتخاب شده از اعداد موجود در کادر آماری را روی صفحه ماشین‌حساب کپی می‌کند.
دکمه CD باعث می‌شود که اعداد انتخاب شده از سری اعداد در کادر، حذف شود.
دکمه CAD تمام اعداد موجود در سری را پاک می‌کند.
● منوهایEdit وHelp
علاوه بر منوی view، منوهای Help و Edit نیز در پنجره ماشین حساب موجود می‌باشند. منوی Edit شامل دو گزینه Copy و Paste می‌باشد. هرگاه نیاز داشتید، نتیجه محاسبات انجام شده در ماشین‌حساب را در یک برنامه دیگر مانند Notepad مورد استفاده قرار دهید، فرمان Copy را از منوی Edit انتخاب کنید.
این کار باعث می‌شود که عدد موجود روی صفحه‌نمایش ماشین‌حساب، به حافظهClipboard کپی شود. Clipboard یک ناحیه ذخیره‌سازی موقت است که امکان کپی و انتقال اطلاعات را داخل یک برنامه و یا بین برنامه‌ها فراهم می‌کند.
پس از انتخاب فرمان کپی برنامه مورد نظر را که در اینجا برنامه Notepad می‌باشد انتخاب کنید، فرمان Paste را از منوی Edit انتخاب کنید.
هم اکنون مقدار موجود در حافظه Clipboard به برنامه Notepad منتقل می‌شود.
گزینه Help به شما این امکان را می‌هد تا هرگاه خواستید، ‌بتوانید اطلاعاتی را راجع به عملکرد یک دکمه خاص و یا نحوه استفاده از سایر علائم و حروف، به دست آورید.
این قسمت شامل اطلاعاتی راجع به موضوعات مختلف مانند چگونگی انجام محاسبات، استفاده از کلیدهای مربوط به عملیات پیشرفته، استفاده از توابع مربوط به حافظه و... می‌باشد. همچنین اطلاعاتی را راجع به نحوه استفاده از گزینه‌های Copy و Paste و چگونگی حرکت بین ماشین‌حساب علمی و استاندارد، در اختیار شما قرار می‌هد.
● سیستم عامل Windows ۹۵/۹۸
صرف‌نظر از یکسری تفاوت‌های جزیی، ماشین حساب در Win ۹x و Win ۳.۱ تفاوت چندان زیادی ندارد. صفحه نمایش باز هم همان ۱۳ رقم رانشان می‌دهد و کلیدهای ترکیبی نیز تفاوتی نکرده‌اند. فقط یک اختلاف جزیی در ترتیب قرارگیری کلیدهای C, CE,Back space وجود دارد.
هرگاه در مورد تابعی سؤالی داشتید نشانگر Mouse را روی کلید مربوط به آن قرار دهید و دکمه راست Mouse را روی آن بفشارید یک کادر کوچک که حاوی جمله What’s this? می‌باشد در کنار آن دکمه نمایان خواهد شد. اگر روی این کادر کلیک کنید کادری که شامل اطلاعاتی راجع به تابع مورد نظر می‌باشد باز خواهد شد. در این کادر معادل صفحه‌کلیدی این تابع نیز نوشته شده است.
منبع:http://www.itmashhad.com 

دسته ها : آموزش برنامه
يکشنبه اول 10 1387

تمام کاربران ورد در هنگام چاپ اسناد خود با مسئله ضایعات چاپی آشنا هستند.برای رفع این مسئله می توانید از قابلیت zoom در کادر محاوره ای Print کمک بگیرید و به جای چاپ یک صفحه از سند Word روی یک ورق کاغذ که به صورت پیش فرض تنظیم شده است ، چندین صفحه را در یک ورق کاغذ چاپ کنید . بدین ترتیب تمام صفحات تنها روی تعداد کمی کاغذ چاپ می شوند و اگر صفحات نیازی به ویرایش نداشتند،می توانید آن ها را در حالت قبل چاپ کنید.بدین منظور مراحل زیر را دنبال کنید:

  1. روی دکمه Office کلیک کنید.

  2. روی دکمه Print کلیک کنید تا کادر محاوره ای Print نمایش داده شود.

  3. در قسمت Zoom و در مقابل عبارت Pages per sheet تعداد صفحاتی که می خواهید روی یک ورق کاغذ چاپ شود را انتخاب کنید(حداکثر امکان انتخاب چاپ شانزده صفحه در یک ورق کاغذ وجود دارد.)

  4. روی دکمه Ok کلیک کنید تا سند مورد نظر با تنظیمات جدید چاپ شود.

منبع: مجله عصر شبکه شماره 61

دسته ها : آموزش برنامه
يکشنبه بیست و چهارم 9 1387

نرم افزار Word مشابه پوشه My Recent Documents ویندوز، به طور پیش فرض فهرستی از آخرین سندهای باز شده (Recent Documents) را ذخیره می کند. این قابلیت سرعت دسترسی به فایل و سندهای پر کاربرد را افزایش می دهد.به طور پیش فرض هفده سند در این فهرست ذخیره می شوند که امکان تغییر این عدد وجود دارد. برای اعمال تغییرات در تنظیمات فهرست آخرین سندهای باز شده مراحل زیر را دنبال کنید: 

 

  1. روی دکمه Office کلیک کنید.( همان لوگوی ماکروسافت آفیس که در سمت چپ بالای پنجره است )
  2. روی دکمه Word Options کلیک کنید.
  3. در ستون سمت چپ روی عبارت Advanced کلیک کنید.
  4. در قسمت Display و در مقابل عبارت Show this number of Recent Documents مشاهده می کنید که عدد هفده قرار گرفته است . برای تغییر تعداد آخرین اسناد باز شده ، می توانید عددی را بین صفر تا پنجاه وارد کنید. طبیعتاً با وارد کردن عدد صفر، هیچ سندی در فهرست آخرین سندهای باز شده ذخیره نمی شود.
  5. روی دکمه Ok کلیک کنید.

برای قرار گرفتن همیشگی یک سند در این فهرست ، روی شکلک سنجاقی که در کنار نه سند آخر قرار گرفته است ، کلیک کنید.

منبع : مجله عصر شبکه شماره 61

دسته ها : آموزش برنامه
يکشنبه بیست و چهارم 9 1387
X